TURCITE® B Türkiye | Assan Endüstriyel

Ürünü İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayınız!

TURCITE® B Nedir ve Ne İşe Yarar ?

PTFE(Teflon), sinterlenmiş bronz ve yüksek aşınma dirençli katkılardan oluşan yüksek performanslı mühendislik termoplastik kızak koruma malzemesidir. 

Takım tezgahı aktarma hatları, kızakları, kılavuz rayları ve ya doğrusal hareket parçalarında metal-metale teması sonucu oluşabilecek aşınmaları önlemek ve hassas tasarım ihtiyaçları için kullanılır. 

Freze tezgahları. makina işleme merkezleri, SPM tezgahları, taşlama tezgahları, torna tezgahları, NC ve CNC tezgahlarının kızaklarında kullanılır. 

Yenileme işlemleri masraflı ve zahmetli olduğundan Turcite-B® seçiminde seçici davranılmalıdır. 

Hammadde kalitesi çok önemlidir. Standartlara aykırı hammaddeler kullanılıyorsa, uygulama sonraki bir yıl içerisinde ortaya çıkacaktır. 

Yıllar içerisinde edinilen teknik bilgi birikimi ile paralel olarak malzemelerin kalite ve teknolojik olarak sürekli olarak iyileştirilmesinin sonucunda “Orijinal Ürün Üreticileri” (OEM), tezgah bakımı, güçlendirmesi, revizyonu ile ilgilenen firmalar ve kişiler tarafından tercih edilen ürünlerimizde üretim sürecinde her zaman yüksek kaliteli hammadde kullanılır ve ürün fiyatlarını düşürmek için bundan asla ödün verilmez. 

Aşınma mukavemeti çok yüksektir ve 260° C ısıya dayanıklıdır. İşlem süresince düzenli olarak yağlanmalıdır,  

Firmamız, kalitesini uzun süredir kullanarak bizzat onay sürecinden geçirdiği Turcite-B® materyalini üretici firmadan ithal etmektedir. 

Üretim süreci incelenmiş ve kullanım ömrü gözlemlenmiş olan ürünlerimiz ile ilgili yıllardır karşılıklı olarak güven içinde devam eden bir çalışma ortamı sağlanmıştır. 

Standart olarak 305mm genişliğinde olan Turcite-B® malzemesini 0,8mm-1,0mm-1,2mm-1,6mm-2,0mm-2,5mm-3,2mm kalınlıklarda ve istenilen uzunlukta temin edilebilmektedir. 

Uygulama tavsiyeleri

Maksimum yapışma kuvvetinin sağlanması için, yapıştırmaya uygun metal yüzey kaplaması 0.8μM'dan düşük ve ya 4.0μM'dan büyük olmamalıdır. Yapıştırma işlemi için Araldite kullanılması önerilir. Yapıştırıcı oda sıcaklığında, üreticinin önerileri doğrultusunda karıştırılmalıdır. Karıştırılmış yapıştırıcı metal yüzeye ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır.

İşleme başlamadan önce yapıştırılacak yüzeyin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir.

Yüzey temizliği için aseton, trikloroetilen veya perkloroetilen kullanılabilir. Diğer yağ gidericiler, benzin ve tinerlerin kullanılması önerilmez.

Uygulama öncesinde Turcite-B® malzemesinin koyu renkli olan yüzeyinin de temiz olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama sonrasında yapıştırılacak tüm alanını kaplayacak ve malzemeye zarar vermeyecek şekilde ağır ve düz bir malzeme koyulmalı, mümkünse işkence ile sıkıştırılmalıdır. Bu şekilde 12-24 saat bekletilmesi tavsiye edilir.

İhtiyaç durumunda Turcite-B® üzerine yağlama desenlerini açılabilir. Bu desenler malzeme kalınlığının %50-%70' derinliğine kadar atılması uygundur. 

Başlıca özellikleri ve avantajları

Aşınmalara karşı yüksek dayanım özelliğine sahiptir

Mükemmel titreşim sönümleme özelliği vardır

Kızağın ilk harekinde oluşan sürtünmeyi minimize ederek özellikle düşük hızlarda konumsal doğruluk gereksiniminin karşılanmasını sağlar

Bu sayede takım tezgahları daha uzun süre, daha doğru çalışır ve servis-bakım aralıkları uzatılır

Soğutucu ve yağlayıcı kimyasala karşı direnci artırılır

Mekanik özellikleri ve boyutsal hassasiyeti iyileştirilir

Kızak üzerinde birikebilecek yabancı partiküllerin kızağa zarar vermesini önler

Teknik bir sıkıntıdan dolayı yağlamanın kesilmesi durumunda ilk olarak kızakların hasar görmesini önüne geçer

Olması gereken hassasiyette pozisyonel doğruluk ve tekrarlanabilirlik sağlar

Uzun yıllar yüksek parformans gösterir

Dolaylı olarak üretim maliyetinin düşmesine yardımcı olur

Kolay uygulanır

Ürünü İncelemek ve Satın Almak için Aşağıdaki Fotoğrafa Tıklayınız !

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.