diamant®

logo.gif (4 KB)

diamant® markalı ürünlerimizin üreticisi olan Artur Glöckler GmbH 1910 yılında Almanya’nın Kahl şehrinde kurulmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren üretim kalitesinden, çevre ve iş sağlığı güvenliğinden taviz vermeyen Artur Glöckler GmbH, üretimini yaptığı 300 çeşidin üzerinde ürün ile sektörünün öncü firmalarından bir tanesidir. 

Özellikle silikonlu gresler konusunda fark yaratan ve sağlığa zararlı olmayan bu ürünlerin içme suyu, sıvı ve gaz transfer ünitelerinde kullanımı konusunda, know-how ve iletişim transferi yapan Alman Teknik ve Bilimsel Derneği olan DVGW (German Technical and Scientific Association for Gas and Water) ve Alman Federal Çevre Ajansı (FEA) rehberliğinde çalışmakta ve üretimini yapmaktadır. 

Artur Glöckler GmbH 2002 yılında kendi çevre yönetim sistemini kurmuştur ve bu çalışması ile ilgili aynı yılda Ökoprofit tarafından ödüllendirilmiştir. 2004 yılında mesleki ve tesis güvenliği alanlarında yönetim sistemini bir kat daha güçlendiren firma Ohris sertifikası almıştır. Çevresel tehlikeleri önlemek ve insan güvenliğini artırmak amacıyla 2005 yılında alınan EMAS sertifikası ile çevreye ve insana verdiği önem alanlarında kendinden bir kez daha övgüyle bahsettiren Artur Glöckler GmbH, 2008 yılında ISO 9001 kalite yönetim sertifikasını almıştır.

Firmanın uzun vadeli hedefi 2020 yılında yenilenebilir enerji ile tüm güç ihtiyacını karşılamaktır ve hedefi doğrultusunda kalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.