Sırala
Görünüm:
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Turcite® B, kızakların birbirine sürtünerek zarar görmemesi için üretilmiş, sinterlenmiş bronz ve PTFE (teflon) içerikli yüksek performanslı termoplastik malzemedir. Aşınmaya ve ısıya karşı dayanıklı katkı maddeleri içerir. Ürününlerimiz muadillerine kıyasla yüksek kaliteli ve uzun ömürlü yapısı sayesinde orjinal ürün üreticileri (OEM) tarafından tercih edilmektedir. 260 ° C’ye kadar çalışma sıcaklığına dayanıklıdır. Bütün hareketli kızaklarda kullanılabilir. Tursayt, Turcaite, Turkayt, Tursit gibi farklı şekillerde de adlandırılmaktadır. 300 mm genişliğinde ve 1,0mm, 1,2mm, 1,6mm, 2,0mm, 2,5mm, 3,0mm olarak beş farklı kalınlıkta temin edilmektedir. İstenilen boyda kesilerek kullanılabilir. Teflon (PTFE) içeriği sayesinde yüksek basınç, sıcaklık ve aşınmaya karşı üstün direnç özelliğine sahiptir. Yapışma ve aşınmayı önleyerek makine ömrünün uzamasına katkı sağlar. Düzensiz yağlama durumunda bile sürtünme katsayısını minimize eder. 

Malzemenin kahverengi tarafı fren balata spreyi ve ya benzeri bir temizleyici ile temizlendikten sonra hafif pürüzlü hale getirilir. (İnce demir testere ağzı ile tırtık çekilebilir. Yapıştırılacak yüzey de detaylı şekilde temizlenmelidir. Uygulama için özel yapıştırıcısı iki farklı renktedir. Öncelikle yapıştırıcılar tek renk olana kadar karıştırılır. Karışım Turcite® B malzemesinin kahverengi tarafına çok ince bir şekilde sürülür. Özelliğini yitirmemesi için karışım 15 dakika içerisinde ilgili yüzeye uygulanmalıdır. Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra malzemenin üzerine tüm alanını kaplayacak şekilde ağır ve düz bir malzeme koyulmalı ve mümkünse işkence ile sıkıştırılmalıdır. Bu şekilde 12-24 saat arasında bekletilmelidir.

Araldite® Yapıştırıcı, Turcite® B uygulamalarında malzemenin yüzeye kusursuz şekilde yapışmasına olanak sağlar. Turcite® B tabakasının metal yüzeye en doğru şekilde uygulanması, malzemenin uzun süreli ve verimli şekilde kullanılabilmesi için son derece önemlidir. Bu beklentiyi üst düzeyde karşılayan Araldite® Turcite® B Yapıştırıcı, Turcite® B malzemesinin en önemli tamamlayıcısıdır.

Tezgah revizyonu ve Turcite® B uygulamaları ile ilgili profesyonel kadromuzla hizmet vermekteyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.